Hatékonyság – Karrier – Coach (HKC)

Önismeret alapú business és life coach

Ugorj egy teljesebb világba

Az Életszeretet-Életöröm Alapítvány 2017 szeptemberében új képzést indít.

Világunkban való létezés és versenyképesség legfőbb elvárása a hatékonyság. A munkaerőpiaci versenyben ma már nem csupán a szakmai tudás számít. Kapcsolataink, belső erőnk, külső kommunikációnk befolyásolja a szervezetben elfoglalt helyünket, így azt is, mi magunk mennyire látjuk sikeresnek működésünket illetve mások hogyan látnak minket.  Az együttműködés öröme növeli a hatékonyságot és hozzájárul a munka-magánélet egyensúlyának megteremtéséhez.

Képzésünk saját élmény-alapú, az üzleti életben sikert és terhelhetőséget leginkább megalapozó háttértudást teszi fókuszba. Hitünk, hogy belsőnk ismerete nélkül a kommunikáció bárminemű fejlesztése ideiglenes csupán. Reális önismeret nélkül nincs igazi fejlődés. Mélyreható felismerések és tudatos képzés, fejlődni vágyás visz előbbre minket életünk minden szférájában.

A tanfolyam során a résztvevők olyan ismereteket szerezhetnek, mely a jövőben segíteni tudja őket kapcsolataik alakításában a munka világában és a magánéletben egyaránt. Új látásmódjukkal széles perspektívák nyílnak meg saját maguk harmóniájának megteremtésére és ezzel együtt mások segítésére és vezetésére.

Képzésünk szellemi utódja a Dr . C. Molnár Emma által vezetett Karrierépítő és hatékonyságnövelő coach, karriergondozó-tanácsadó, tehetségmenedzser szakértő képzésnek. Előadóink, oktatóink az előd szellemi hagyatéka révén támaszkodnak az általa képviselt tudásra és szemléletre.

Dr. C. Molnár Emma missziós nyilatkozata:

pedagógus, pszichológus                                                                                 az ANEA Humán Oktatási Központ tanára

Továbbképzései:

• Klinikai szakpszichológus
  • Pszichoterapeuta
  • Szupervizor

„Egész életemben az ember érdekelt. Pszichoterápiás tevékenységem során sok-sok férfinak és nőnek tudtam az elakadásuk átdolgozásaiban segítségére lenni, az életük egy- egy szakaszaiban.

Sajnálatos módon tapasztaltam, hogy a pszichológiát, pszichoterápiát inkább az un. betegek kezelésére tartják a használhatónak – és ez az előítélet csak ici-picit mozdult el az elmúlt évtizedekben. Ez az előítélet hibás.

A pszichológiai ismeretekre, és az ismeretek alkalmazására az élet minden területén szükség van.  Mutatja ezt a szükségletet, hogy a modern felső oktatási képzésekben szinte szakirányhoz csatlakoztatnak alappszichológiai ismereteket. Én magam több felső oktatási intézményben oktattam pszichológiát: Semmelweis Egyetem ÁOK, Corvinus Egyetem, Zsigmond Király Főiskola. Írtam tankönyvet, szöveggyűjteményt. Tartottam személyiség fejlesztő tréningeket.  A graduális alapoktatásban integrált pszichológiai oktatás fontos, de nem elégséges, mert pont az a tapasztalat hiányzik, mely a munka során adódik.  Ennek a hatékony megértéséhez, kezeléséhez lenne szükség arra az alkalmazott pszichológiai szakértésekre, melyre a FAT által akkreditált oktatásunkkal lesz lehetőség.

Büszkén vallhatóm, hogy az oktatásban résztvevő jeles szakemberek valamennyien személyesen tanítványaim. Ez egyben garancia arra, hogy az általuk gyakorolt aktív-analitikus szemlélet keretében egységes szemléleti keretet sajátíthat el a szakértés képzésbe jelentkező. „

(ANEA Humán Oktatási Központ honlapjáról idézve)

Képzés leírása:

A képzés 8 modulból áll, mely önállóan is elvégezhető és egy egy témakört dolgoz fel a munka, az emberi kapcsolatok, hatékonyság és sikeresség témakörében. Egyes modulok egymással összefüggésben állnak és egymásra épülnek. A modulok leírásában ezeket jelezzük.

A teljes képzés elvégzése, záróvizsgát követően Karriergondozó-tanácsadó, tehetségmenedzser és karrierépítő coach szakértői végzettséget ad.

Képzés helye: Életszeretet – életöröm Alapítvány Oktatási és Pszichoterápiás Központ                                   1124 Budapest, Lejtő út 24.

Képzési idő: Havonta egy péntek – szombat 9.00. – 17.00.-ig.

Képzés díja: Modulonként 50.000 Ft/modul      (2500 Ft/óra)

Jelentkezési feltételek:

• Felsőoktatási intézményben szerzett diploma (főiskola, egyetem) vagy OKJ felsőfokú végzettséget igazoló diploma,
  • motivációs levél
  • jelentkezési kérelem.

Jelentkezés e-mailben:                                                                                                                                           eletszereteteletorom@gmail.com vagy telefonon: +36 20 981 6888.

Jelentkezési határidő: A moduloknál külön feltüntetve.

Tanfolyam szervezője: Életszeretet – Életöröm Alapítvány                                                                                                     Alapította: Dr. C. Molnár Emma

Képzésért felelős:                                                                                                                    Dr. Horváth Monika, kandidátus, belgyógyász szakorvos,                                                                                          aktív-analitikus pszichoterapeuta      Tel.: + 36 20 455 4425

Bodnár Csilla, az Életszeretet-életöröm Alapítvány kuratóriumának elnöke, aktív-                                            analitikus pszichoterapeuta             Tel.: +36 20 522 1938

Képzés oktatói:                                                                                                                               Bárdos Andrea, Bodnár Csilla, Dr. Horváth Monika, Hubai László, Modok Melinda,           Nagy Gergő, Négyökrű László, Pataki Mónika, Szántó Emese, Vadasi Aida,                           Veres Károly